Stanoviska SPD 26.1.2021

Odpovědět
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 142
Registrován: pát 17. črc 2020 13:34:13

Stanoviska SPD 26.1.2021

Příspěvek od admin »

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém říkáme, že zákon o potravinách, který prosadila SPD, přinese zrušení dvojí kvality potravin, nižší ceny a potravinovou soběstačnost. Proto je proti zákonu velká manipulativní kampaň některých médií a lidí jednajících ve prospěch EU a nadnárodních řetězců. Podporujeme změny, které zlepší podmínky pro vzdělávání našich dětí. Kvalita českého školství klesá. Hnutí SPD připraví legislativní a právní kroky k obraně svobody projevu v České republice a proti cenzuře na sociálních sítích. Vláda i Evropská unie selhává v otázce očkování. Nesmíme se spoléhat na EU a musíme jít vlastní cestou. Podnikatelé krachují jeden za druhým, protože pomoc státu nepřichází. Hnutí SPD konstruktivně předkládá vládě řadu konkrétních pozitivních návrhů na zlepšení současné situace, ale vláda naše návrhy odmítá. Poslanci SPD hlasovali pro větší transparentnost a průhlednost žadatelů o dotace EU

👉 Zákon na podporu českých potravin, který prosadila SPD, přinese nižší ceny,potravinovou soběstačnost a odbourá dvojí kvalitu potravin. Hnutí SPD se minulý týden podařilo ve Sněmovně prosadit jednu ze svých programových priorit, což je zákon proti dvojí kvalitě potravin. Prosadili jsme, že výrobci nemůžou dodávat prodejcům výrobky ve stejných obalech, ale s rozdílným obsahem jednotlivých složek do jednotlivých států EU. Jiný obsah masa byl opakovaně zjištěn např. v rybích prstech dodávaných na trh v Rakousku a pro náš trh. Přičemž podíl masa byl samozřejmě pro rakouské obchody vyšší. Proto je proti zákonu velká manipulativní kampaň některých médií a lidí jednajících ve prospěch EU a nadnárodních řetězců. Poslanci tzv. demobloku hlasovali proti zrušení dvojí kvality potravin. Dále jsme prosadili zvýšení podílu našich národních komodit v nadnárodních potravinových řetězcích. Jedná se o postupné povinné navyšování podílu 120 druhů základních výrobků (z celkového počtu 15 tisíc), a to pouze v obchodech nad 400 m2 prodejní plochy, které umíme u nás vdostatečném množství vyprodukovat. Navyšování bude postupné o 3 procentní body ročně až do roku 2027, kdy dosáhne 73 % z dnešních 55 %, které již dnes supermarkety splňují. Je to tedy pouhých 0,8 % z celkového množství položek. Média a lobbisté globalistů šíří nepravdivé informace, že dojde ke zdražování potravin, anebo dokonce že jich bude v supermarketech nedostatek. Není to pravda! Povinný podíl se jednak týká potravin, které se dají v Česku vyprodukovat, takže o exotické ovoce a jiné produkty rozhodně nepřijdeme, a také že kvalita a čerstvost potravin se zvýší, přičemž jejich cena se naopak sníží, protože konkurenční prostředí vede ke snižování cen. Výkupní ceny zemědělských dodavatelů jsou v České republice dlouhodobě na nízké úrovni a vysoké ceny potravin určují hlavně nehorázné marže nadnárodních potravinových řetězců. Hnutí SPD podporuje producenty českých potravin a také postupnou opětovnou potravinovou bezpečnost a soběstačnost. Prosazujeme kvalitní české potraviny za dostupné ceny!

👉 Podporujeme změny, které zlepší podmínky pro vzdělávání našich dětí. Kvalita českého školství klesá. Minulý týden bylo na pořadu jednání Sněmovny 3. čtení zákona o pedagogických pracovnících. Podporujeme změny, které zlepší podmínky pro vzdělávání našich dětí. Kvalita českého školství klesá a také klesá úroveň technického a přírodovědného vzdělání. Odborné školy začínají mít nedostatek odborných učitelů. Hnutí SPD také podpoří zvýšení ocenění práce třídních učitelů.

👉 Hnutí SPD připraví legislativní a právní kroky k obraně svobody projevu v České republice a proti cenzuře na sociálních sítích.
Zásadním problémem začíná být zpochybňování svobody slova jako zaručeného základního práva. Zaprvé, události v USA ukazují na existenci systémové cenzury na sociálních sítích, která se otevřeně stala nástrojem potlačování nepohodlných politických postojů. Hnutí SPD připraví legislativní a právní kroky k obraně svobody projevu v České republice. Zde je na místě otázka navržení a prosazení sankcí za takové cenzurní kroky proti občanům ČR. Zadruhé, součástí obrany svobody projevu bude i otázka posouzení Jednacího řádu Sněmovny. Obrátíme se na Ústavní soud, aby posoudil soulad Jednacího řádu Sněmovny s Ústavou ČR, jelikož svoboda projevu ve Sněmovně musí být jasně zaručena a občané o ní nesmí mít pochybnosti. Nedůvěra v této věci ohrožuje důvěru občanů k ústavnímu systému ČR.

👉 Vláda i Evropská unie selhává v otázce očkování. Nesmíme se spoléhat na EU a musíme jít vlastní cestou. Očkování podle hnutí SPD musí být dobrovolné a lidé, kteří se nenechají očkovat, nesmí být diskriminováni. Lidem, kteří se očkovat chtějí, by měla dle SPD vláda zajistit co nejrychleji bezpečnou vakcínu a výběr mezi jednotlivými vakcínami. Česká republika dostane podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v příštích týdnech mnohem méně dávek vakcíny proti koronaviru, než bylo plánováno. Chyba ohledně nedostatku vakcín je na straně EU a vláda by se měla vydat samostatnou cestou jako Maďarsko, které bude mít vakcíny z Ruska anebo Číny. V důsledku toho se zároveň pro důchodce komplikovaný registrační systém se od 1. února nespustí, protože rezervace z důvodu nedostatku vakcín nelze jednotlivými zdravotnickými zařízeními dopředu garantovat. Očkovací strategie není zvládnutá a vláda podcenila přípravu. Riziková skupina I.A nebude naočkovaná do konce února, ale možná do konce března. Aktuálně je denně očkováno zhruba 10 tisíc osob z rizikových skupin, zatímco například Izrael jenom za minulý pátek naočkoval 223 tisíc lidí. Tímto tempem bude očkování všech obyvatel ČR, kteří očkování chtějí, trvat minimálně ještě jeden rok a většina populace bude již v té době promořena.

👉 Podnikatelé krachují jeden za druhým, protože pomoc státu nepřichází. Hnutí SPD konstruktivně předkládá vládě řadu konkrétních pozitivních návrhů na zlepšení současné situace, ale vláda naše návrhy odmítá. Vláda ANO, ČSSD s podporou KSČM zavedla protiepidemický systém (tzv. PES), aby byla pro naše občany předvídatelná omezení v jednotlivých stupních. Vláda se však Indexem PES přestala řídit. Česká republika je již více než 12 dní ve 4. stupni, a přesto platí opatření stupně 5. Děti školou povinné neví, co je škola, a distanční výuka to nenahradí. Podnikatelé krachují jeden za druhým, protože pomoc státu nepřichází. Není divu, že začíná občanská neposlušnost jako výraz proti některým nesmyslným nařízením vlády, třeba v oblasti povolení otevření obchodů pouze s dětskou obuví anebo stálým uzavřením lyžařských středisek. Hnutí SPD konstruktivně předkládá vládě řadu konkrétních pozitivních návrhů na zlepšení současné situace, ale vláda naše návrhy odmítá.

👉 Poslanci SPD hlasovali pro větší transparentnost a průhlednost žadatelů o dotace EU Poslanci SPD hlasovali pro větší transparentnost a průhlednost žadatelů o dotace EU. V této souvislosti probíhá záměrně nepravdivá kampaň několika médií vůči SPD, která tvrdí opak, a zároveň vyzdvihuje strany tzv. demobloku. Skutečnost je taková, že pro sněmovní verzi poslance KDU-ČSL Marka Výborného zákona o evidenci skutečných majitelů hlasovaly všechny strany ve Sněmovně včetně SPD, a to i předtím, než odešla do Senátu. Tvrzení, že je senátní verze v praxi lepší, není ničím podložená. Stávající stav se podařilo ztransparentnit, což je vítané protikorupční opatření. Pomluvy ze strany Seznamprávy nebo Bakalova Aktuálně.cz jsou směšné.

Odpovědět